Teknik Satınalma Desteği - Niltek

Technical Procurement Support

Teknik Satınalma
How important is it to a company? Buy; is to provide a material or service with the most appropriate quality, cost and delivery time by inquiring from sufficient suppliers.
Satın alma; bir malzeme ya da hizmeti yeteri kadar tedarikçiden sorgulayarak en uygun kalite maliyet ve teslim süresinde temin etmektir.

Satın alma yapılırken uygun kalitede ürünler belirlendikten sonra adil rekabet ortamı oluşturarak en iyi fiyat bulunmalı, işleme dair en şeffaf haliyle satın alınmalı ve şüphe bırakılmamalıdır. Satın alma şirketlerde sorumluluğu en üst düzeyde olan bölümlerden biridir. Çünkü şirket bütçesini kullanmak çok zor bir iştir. Ulaşılmamış bir yerde uygun kalitede bir ürünün daha uygun fiyata bulunma ihtimali her zaman bulunur. Bu nedenle  yeteri kadar araştırma yapılmalı ve emin olmadan satınalma yapılmamalıdır. Yapılan araştırmalar ve çalışmalar kayıt altında tutulmalıdır.  Satınalma sorumlusu kalite maliyet dengesini çok iyi bilmeli, bunu yaparken şirketin önceliğine almalıdır.

Technical Purchasing Task, Authority and Responsibilities:

  • To research the materials required within the scope of the project.
  • To examine the suitability of the technical features and usage details of the products
  • Receiving price quotes for the projected materials and analyzing usage costs accordingly.
  • Assisting customers in material selection.
  • Making a list of the materials selected by the customers and recording them.
  • To establish and carry out the necessary communication until the material decided to be purchased is delivered to the user.
en_US
Konuşmaya Başla
Size nasıl yardımcı olabilirim ?